کاربرد ها

راپیس برای هر بویی راهکار موثر دارد

بی تردید امروزه نیاز به کنترل و حذف بو با وجود بوی نامطلوب ناشی از فرایند های مختلف صنعتی و عمومی را میتوان جز آلاینده هایی طبقه بندی کرد که تاثیر منفی آن در جایگاه اجتماعی و صنعتی مشهود است. شرکت مهندسی حافظ محیط سبز افتخار دارد تا با بکارگیری دانش روز در این عرصه و طراحی سیستم های کارآمد در جهت کنترل و حذف کامل بو اقدام نماید.

فناوری و تجهیزات مورد استفاده این شرکت در جهت کنترل و حذف بو دارای مزایایی از قبیل راندمان 100 درصد، بدون نیاز به اپراتور، ضمانت عملکرد، هوشمند، هزینه راهبری کم و همچنین مقرون به صرفه بودن میباشد.

طراحی و اجرای سیستم کنترل و حذف بو بر اساس بررسی میزان شدت بو، نوع منابع منتشر کننده بو، مکان اجرا بستگی داشته و شاخص هایی همچون بهره وری بالا و هزینه های اجرای کم مد نظر قرار می گیرد.

این روش را میتوان در صنایع مختلف یا مراکزی که عامل تولید بو دارند مورد استفاده قرار داد مانند واحدهای پردازش زباله و تولید کمپوست، مجتمع های پرورش دام و طیور، واحدهای تولید چرم، واحدهای تصفیه آب و فاضلاب، واحدهای تولید غذای دام و طیور، واحدهای تولید روغن نباتی، واحدهای تولید محصولات غذایی و لبنی، بیمارستان و درمانگاه، باشگاه های ورزشی و مراکز مذهبی.

اندازه گیری بو

به منظور تعیین مشخصه های بو باید عاملی مانند قابلیت تشخیص فرد و شدت بو را در نظر گرفت بدین منظور برای تخمین میزان و شدت بو، روش های مختلفی در دسترس است که از این روش ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

آستانه حساسیت (ATC) : در این روش حداقل غلظتی که توسط ۱۰۰ درصد و یا ۵۰ درصد افراد درگیر در آنالیز احساس می شود، تحت عنوان معیاری برای اندازه گیری قرار می گیرد.

عدد آستانه بو (TON) : آستانه بوی هر نمونه آب با رقیق کردن آن نمونه با آب بدون بو تعیین می شود. این عدد به بوی رقیق ترین نمونه آبی که به سختی احساس می شود مربوط است.

دستگاه های سنجش دینامیکی بو : نحوه فعالیت این دستگاه ها به گونه ای است که هوای مورد آزمایش از دهانه های مدرج عبور می کند و با هوای تصفیه شده مخلوط می شود. از روی نسبت اختلاط این دو هوا با یکدیگر می توان به اطلاعات ارزشمندی دست یافت. 

فناوری کنترل بو و ویروس:

همانطور که میدانیم به منظور کنترل و حذف بو ناشی از گازهای تولیدی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که این روش ها شامل روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می باشد.

شرکت مهندسی راپیس برای اولین بار روش فناورانه و روز دنیا را برای کنترل و حذف بو بصورت کاملاً تخصصی مورد استفاده قرار داده است.

استفاده از مواد شیمیایی در سیستم کنترل و حذف بو می توانند در اثر تماس مضر و خطرناک باشند در حالیکه استفاده از مواد طبیعی مانند گیاهان با قدرت بی نظیر بعنوان ماده از بین برنده و خنثی کننده بو  استفاده میشود. مخلوطی از روغن های گیاهی  مانند کاج، میخک،  لیمو و سایر منابع طبیعی  بدون عوارض جانبی بوده و بدترین و سخت ترین بو ها را کنترل و حذف می نماید.

ترکیبات که ما استفاده می نماییم از طبیعت حاصل می شوند که از خصوصیات بارز استفاده از اینگونه ترکیبات به پایدار بودن و سازگار با محیط زیست میتوان اشاره نمود. از دیگر مزایای استفاده از این روش:

    • هزینه اولیه سرمایه گذاری کم
    • نصب بسیار آسان در مقایسه با سیستم های مشابه
    • مناسب ترین هزینه های بهره برداری و نگهداری سیستم
    • طراحی خاص متناسب با شدت و منبع بو

کاربردها در صنایع مختلف: 

کارخانجات تولید روغن 

کارخانجات کاغذ سازی

کشتارگاههای دام و طیور

صنایع تولید غذای دام  و طیور

صنایع تولید کمپوست

— کارحانجات بازیافت زباله

— تصفیه آب و فاضلاب

— پالایشگاه ها

— و کلیه صنایع آلاینده بو